Enter your search keyword or phrase and press enter.

5 września, 2021

ROLLS-ROYCE UCZCIŁ ROCZNICĘ URODZIN SWOJEGO ZAŁOŻYCIELA PRZEJAŻDŻKĄ PO LONDYNIE

ROLLS-ROYCE UCZCIŁ ROCZNICĘ URODZIN SWOJEGO ZAŁOŻYCIELA PRZEJAŻDŻKĄ PO LONDYNIE

W piątek 27 sierpnia 2021 roku Rolls-Royce obchodził 144 rocznicę urodzin współzałożyciela firmy Charlesa Stewarta Rollsa. Marka świętowała przejeżdżając Ghost’em po Londynie, zatrzymując się w miejscach związanych z życiem i karierą Rollsa. Wycieczka została uwieczniona na nowych zdjęciach wykonanych w miejscach takich jak dom, w którym urodził się Rolls, Royal Aero Club, Royal Automobile Club oraz miejsce oryginalnego salonu samochodowego Rolls-Royce’a.

„Charles Stewart Rolls, urodzony tego dnia w 1877 roku, był również pionierem lotnictwa, odnoszącym sukcesy kierowcą wyścigowym i utalentowanym inżynierem. Jego śmiałość, nieustraszoność, zamiłowanie do przygód i chęć przekraczania granic wciąż inspirują pracowników i produkty „RR”. Aby uczcić tę okazję, która tak wiele znaczy dla naszej firmy, odwiedziliśmy ważne miejsca z historii Rollsa korzytając z Ghost’a – samochodu z technologią, wydajnością, kunsztem i doskonałością, który uosabia wszystko, za czym opowiadał się ten niezwykły człowiek, co cenił i do czego dążył podczas swojego niezwykłego życia i kariery.”

Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars

Trasa przejazdu obejmowała następujące miejsca:

35 Hill Street, Mayfair

Charles Stewart Rolls urodził się w domu niedaleko Berkeley Square 27 sierpnia 1877 roku. Jako trzeci syn Lorda i Lady Llangattock, przyszedł na świat w otoczeniu pełnym bogactwa i przywilejów, kształcąc się w Eton i Cambridge i ciesząc się wolnością w oddawaniu się swoim pasjom, takim jak lotnictwo i wyścigi samochodowe.

Dla kontrastu, jego partner biznesowy, Henry Royce, pochodził ze skromnego środowiska. W 1876 roku, w wieku zaledwie 10 lat, pracował jako doręczyciel telegramów na poczcie w Mayfair. Jego „rejon” obejmował Hill Street, więc jest całkiem możliwe, że dostarczał listy gratulacyjne i telegramy do dumnych rodziców Rollsa.

119 Piccadilly

Do 1961 roku ten zabytkowy budynek na Piccadilly był siedzibą Royal Aero Club, powstałego w 1901 roku, którego Rolls był współzałożycielem wraz z Frankiem Hedgesem Butlerem, wiodącym londyńskim handlarzem win, oraz córką Butlera Verą. Rolls rozpoczął swoją karierę jako baloniarz, wykonując ponad 170 lotów i zdobywając złoty medal Aero Club de France w 1906 roku za najdłuższy czas utrzymywania się w powietrzu. W 1910 r. został drugą osobą w Wielkiej Brytanii, która otrzymała licencję pilota samolotowego; w tym samym roku dokonał wyjątkowego wyczynu – jako pierwszy Anglik przeleciał samolotem nad kanałem La Manche i jako pierwszy lotnik w historii przeleciał bez międzylądowania z Anglii do Francji i z powrotem. Choć obecnie ma siedzibę poza stolicą, Royal Aero Club pozostaje krajowym organem zarządzającym i koordynującym sporty lotnicze i latanie rekreacyjne w Wielkiej Brytanii.

Królewski Automobilklub (RAC)

Rolls był także członkiem założycielem Automobile Club of Great Britain and Ireland, który w 1897 roku przekształcił się w Royal Automobile Club (RAC). To właśnie kolega z RAC, Henry Edmunds, zaaranżował historyczne pierwsze spotkanie Rollsa i Henry’ego Royce’a w Midland Hotel, w Manchesterze, 4 maja 1904 roku. Sekretarz klubu, Claude Johnson, był partnerem biznesowym Rollsa w jego salonie samochodowym, C S Rolls & Co, a później został pierwszym dyrektorem zarządzającym Rolls-Royce’a.

Klub znalazł swoją siedzibę przy Pall Mall 89 w 1911 roku, rok po tragicznej, przedwczesnej śmierci Rollsa w wypadku lotniczym, w wieku zaledwie 32 lat.

14-15 Conduit Stree

Ten budynek przy Conduit Street, która łączy Bond Street i Regent Street, był główną siedzibą firmy Rolls-Royce Ltd na West Endzie przez większą część XX wieku. Od 1905 r. do swojej śmierci w 1910 r. Rolls miał tu swoje biuro i wykorzystywał je jako bazę do jazd demonstracyjnych wczesnych modeli Rolls-Royce’a. W dniu 22 marca 2010 roku jego historyczne znaczenie zostało zaznaczone niebieską tablicą English Heritage, odsłoniętą przez Lorda Montagu of Beaulieu.

Berkeley Street

Rzut kamieniem od miejsca narodzin Rollsa, jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Londynie. Ulica Berkeley Street jest uważana za serce Mayfair. Obecnie mieści się tu flagowy sklep Rolls-Royce’a w Wielkiej Brytanii, pierwszy na świecie, który został przekształcony zgodnie z nową tożsamością korporacyjną marki.

mat. Rolls-Royce


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine