Enter your search keyword or phrase and press enter.

17 października, 2021

Apartament czy hotel – która opcja jest lepsza

Apartament czy hotel – która opcja jest lepsza

Czy zamierzasz odwiedzić nowe miejsce w celach turystycznych czy zawodowych, zapewne zastanawiasz się, która opcja jest lepsza, apartament czy hotel. Poznaj opinię Kasi, która dużo podróżuje zbierając dla nas materiały do nowych artykułów, często też spotyka się w różnych miastach z ciekawymi ludźmi, przeprowadzając wywiady.  Oto jej opinia.

„Jeśli zastanawiasz się nad wyborem – apartament czy hotel, porzuć pomysł rezerwacji pokoju hotelowego i wybierz zamiast tego apartament, ale z obsługą. Apartamenty z obsługą dają duży luksus, wygodę i wolność, a wizyta w takim miejscu pobudza zmysły.” mówi Kasia. Apartamenty turystyczne stały się najlepszą formą zakwaterowania dla wielu ludzi, zwłaszcza dla tych, którzy podróżują w dużych grupach. Możesz znaleźć najlepsze apartamenty w dowolnym miejscu na świecie i zarezerwować je na komfortowy pobyt na tak długo, jak chcesz.

Co sprawia, że serwisowane apartamenty zyskują na popularności jako alternatywa dla hoteli? Oto różnice między tymi dwoma opcjami i odpowiedź na pytanie dlaczego rezerwacja apartamentu to dobra decyzja:

 

Elastyczność

Kiedy rezerwujesz apartament dla siebie i swojej grupy, zawsze jest duża elastyczność co do wykorzystania miejsca. Istotną różnicą między pokojem hotelowym a apartamentem turystycznym, jest elastyczność w zakresie przestrzeni. Mieszkanie w pokoju hotelowym daje ograniczoną przestrzeń, brak tu możliwości większych zmian. Ale kiedy zarezerwujesz apartament z obsługą, możliwości wykorzystania przestrzeni jest wiele. Taki apartament jest jak mieszkanie, z sypialniami, salonem, kuchnią, niejednokrotnie jest też pokój do gier i osobna garderoba.

Prywatność

Innym powodem, dlaczego apartamenty turystyczne są korzystnym wyborem jest to, że zapewniają większą prywatność. W odróżnieniu od hotelu, nie ma tu wielu innych gości, grup turystycznych lub uczestników szkoleń, którzy krzątają się w lobby i na różnych piętrach. Pokojówki nie pukają do pokoju, gdy akurat korzystasz z łazienki lub postanowiłeś pospać nieco dłużej niż zwykle. Nie ma też niekończących się korytarzy, w których można się zgubić i które eliminują poczucie przytulności i intymności.

Różnorodność

Podejmując decyzję apartament czy hotel, warto wziąć pod uwagę, że apartamenty turystyczne dają wybór różnych opcji. Najczęściej każdy apartament jest inny pod względem wystroju i udogodnień. Jest w czym wybierać. Jeśli ktoś często podróżuje w to samo miejsce, może na przykład za każdym razem wybierać inny styl wykończenia. Dzięki temu odnosi wrażenie, ze nocuje w innym miejscu, przebywając jednocześnie w swojej ulubionej lokalizacji na nocleg. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić czy dany apartament spełnia Twoje potrzeby w zakresie komfortu.

Oszczędność

Mieszkanie w hotelu przez długi czas może kosztować fortunę. Tak więc, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i doświadczyć komfortowego pobytu, zarezerwuj apartament turystyczny zamiast pokoju hotelowego. Czynsz w apartamencie z obsługą, w przypadku dłuższego wynajmu będzie z pewnością znacznie niższy niż cena hotelu. Najtańszą opcją jest zawsze wynajem długookresowy, w tym przypadku chodzi raczej o dłuższą podróż niż krótkie wakacje.

Ponadto, można korzystać z większości udogodnień mieszkając w apartamencie, płacąc przyjazną dla kieszeni cenę. W większość apartamentów turystycznych, można skorzystać z dodatkowych udogodnień, takich jak oddzielna kuchnia, pranie, sprzątanie, telewizja z wieloma kanałami, szybkie Wi-Fi, klimatyzowane pokoje, itp.

Przyjazność dla zwierząt

Nie musisz się martwić o to, gdzie zostawisz swojego zwierzaka kiedy opuszczasz dom. Wiele apartamentów  jest przyjaznych zwierzętom. Możesz zabrać ze sobą swojego pupila i być z nim szczęśliwy tak długo, jak chcesz. Należy jednak być przygotowanym na zapłacenie niewielkiej opłaty za dodatkowe sprzątanie, która może być wymagana na koniec pobytu.

 

Obecnie nie ma logistycznych problemów w zakresie rezerwacji apartamentu. Dzisiaj, stało się to łatwe jak bułka z masłem. Możesz zarezerwować serwisowany apartament online na stronie internetowej usługodawcy lub portalach turystycznych i poznać warunki i udogodnienia jakie dany apartament oferuje. Możesz także odbyć wycieczkę online po apartamencie, lub porozmawiać z właścicielem o lokalizacji, udogodnieniach, czynszu i innych rzeczach. Wygoda rezerwacji jest przydatna w szczycie sezonu wakacyjnego.

Apartamenty z obsługą są pełne domowych wygód. Pobyt w nich podczas wakacji to jak życie w domu z dala od domu. Jeśli podoba Ci się koncepcja korzystania z takiej formy zakwaterowania, warto od razu znaleźć informacje i zarezerwować najbardziej odpowiedni apartament dla Ciebie i Twojej rodziny lub znajomych.

W przypadku wynajmu długookresowego skorzystaj z oferty naszego partnera, agencji nieruchomości luksusowych Vilea Property Boutique.

W: vilea.pl
E: biuro@vilea.pl
T: +48 668 480 805