Enter your search keyword or phrase and press enter.

3 grudnia, 2021

BOWMORE® MASTERS’ SELECTION ŁĄCZY ŚWIAT PRODUKCJI WHISKY I DESIGNU SAMOCHODOWEGO

BOWMORE® MASTERS’ SELECTION ŁĄCZY ŚWIAT PRODUKCJI WHISKY I DESIGNU SAMOCHODOWEGO

Wspólny szacunek dla dziedzictwa, rzemiosła i innowacji łączy świat produkcji whisky i designu samochodowego, by w rezultacie powstał Bowmore® Masters’ Selection; pierwsza whisky single malt, która została wyprodukowana przez Bowmore® Islay Single Malt Scotch Whisky we współpracy z Aston Martin.

Wymyślona i zdefiniowana przez dwóch mistrzów: Bowmore Master Whisky Blender Ron Welsh i Aston Martin Executive Vice President i Chief Creative Officer Marek Reichman, Bowmore Masters’ Selection łączy dwa odrębne światy w niezwykle inspirujący sposób. U jego podstaw leży wzajemne zaufanie i szacunek dla świata drugiej strony oraz pasja odkrywania i uczenia się od siebie nawzajem. Każdy z Mistrzów wnosi swoją własną kreatywność i charakter, ale także odciska niezatarte piętno, niczym swój własny, niepowtarzalny odcisk palca, na każdym pojedynczym dziele.

Marek Reichman często mówił o koncepcji „Złotej proporcji” – matematycznej proporcji występującej w naturze, która tworzy estetyczne kompozycje – która leży u podstaw projektu każdego Astona Martina. Absolutne piękno można stworzyć, gdy osiągnie się idealną relację pomiędzy każdą proporcją samochodu.

Reichman wyjaśnia: „Proporcjonalność definiuje każdy precyzyjny szczegół projektowania Astona Martina. Nieustannie dążymy do osiągnięcia złotej proporcji, optymalnych proporcji. I to właśnie ta siła kieruje tworzeniem absolutnego piękna. Aby to osiągnąć, musimy połączyć nasze umiejętności, pasję i doświadczenie. Spotkanie z Ronem przynosi zupełnie nowe spojrzenie na tę kwestię i jest niezwykle inspirujące i pouczające. Ta whisky doskonale i harmonijnie łączy nas razem, tworząc piękną, a zarazem potężną równowagę.”

Dla Bowmore proporcje definiują charakter i kształtują kombinacje smakowe; od wyboru beczki i wieku po blendowanie. Ron Welsh, Master Blender, Bowmore, wyjaśnia: „Po raz pierwszy w przypadku tej whisky przyjęliśmy Złotą Proporcję, aby zainspirować każdy z elementów wnoszących własne, unikalne smaki i wybierając optymalne beczki, aby uzyskać pożądany charakter, czerpiąc inspirację od Marka i jego zespołu. To, co wydaje się całkowicie kontrastowe, jest w rzeczywistości doskonale zbalansowane i proporcjonalne. Praca z Markiem dała mi nową perspektywę, z której mogę badać produkcję whisky. Ta whisky służy jako celebracja naszej jednolitej wiedzy i doświadczenia; naszych wspólnych pasji, wartości i pomysłów.”

Czerpiąc inspirację z inżynieryjnego podejścia, whisky ta zawiera boską proporcję, 61,8% utworzoną z bazy 21-letniego Bowmore dojrzewającego w beczkach po sherry typu first fill Pedro Ximenez i Oloroso. Pozostałe części składają się z dokładnych proporcji względem siebie, zgodnie z teorią Złotego Stosunku, i zawierają wyjątkowo starzonego Bowmore’a dojrzewającego przez ponad 35 lat.

W przypadku tego single malta, potężnego i złożonego, a jednocześnie słodko rozgrzewającego, twórcy wydają się na pierwszy rzut oka tworzyć absolutny kontrast, ale w rzeczywistości uchwycili idealną równowagę i proporcje. Z wyraźnym ukłonem w stronę Astona Martina w samym tworzeniu tej whisky Bowmore, emanuje ona wyrafinowaniem i złożonością, która jest naprawdę przemyślana, a jednocześnie obiecuje porywające doznania smakowe.

Potężna, a jednocześnie elegancka; od słodyczy do przypraw; od sherry do kawy; od miodu do pieprzu – idealne proporcje, aby osiągnąć absolutną głębię i równowagę.

Bowmore Masters’ Selection jest dostępna na kluczowych rynkach światowych, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, USA i Chinach w cenie 300 USD (bez VAT-u i cła), począwszy od listopada.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine