Enter your search keyword or phrase and press enter.

17 grudnia, 2021

OCHRONA PRZED SMOGIEM. KOSMETYKI ANTY-SMOGOWE

OCHRONA PRZED SMOGIEM. KOSMETYKI ANTY-SMOGOWE
Gęste i ciężkie powietrze, nieprzyjemny zapach to sygnały, które mogą świadczyć o niebezpiecznym zjawisku jakim jest smog. Lepiej unikaj wyjścia na zewnątrz, smog źle wpływa na nasze zdrowie i urodę. Smog to kumulacja zanieczyszczeń powietrza, która powstaje w wyniku działaności człowieka. Najczęściej występuje w miastach późną jesienią i zimą, kiedy w wielu domach uruchamiane są piece emitujące szkodliwe substancje do atmosfery. Smog wywołują rownież spaliny i gazy emitowane przez zakłady przemysłowe. Smog to bardzo niebezpieczne zjawisko i prawdziwa zmora dwudziestego pierwszego wieku w wielu miastach na świecie. Zanieczyszczone powietrze negatywnie wpływa na zdrowie i na naszą skórę, dlatego warto rozważyć użycie specjalnych kosmetyków anty-smogowych.

Kosmetyki anty-smogowe, do czego służą?

Kosmetyki anty-smogowe pomagają zachować zdrowy wygląd skóry nie tylko podczas smogu. Ich rola to przede wszystkim:

 • Uwalnianie skóry od sebum i pozostałości makijażu, drobinek zanieczyszczeń i oczyszczanie porów, w których w ciągu dnia gromadzą się zanieczyszczenia;
 • Wzmacniają ochronę skóry przed smogiem.

Kosmetyki te mają za zadanie utrzymywać stan równowagi, tak aby skóra była w stanie oprzeć się negatywnemu wpływowi środowiska i mogła jak najefektywniej spełniać swoją fizjologiczną funkcję.

Rola kosmetyków anty-smogowych:

 • Tworzenie niewidzialnej bariery, na tyle silnej by zapobiegać pozostawaniu zanieczyszczeń na powierzchni skóry;
 • Ochrona skóry przed innymi szkodliwymi czynnikami środowiskowymi np. promieniami UV;
 • Zapewnianie niezbędnego nawilżania dla integralności bariery skórnej, od której zależy jędrność, jasność i świeżość;
 • Wspierają naturalne mechanizmy obronne przed wolnymi rodnikami. Z tego powodu zabiegi kosmetyczne zapobiegające zanieczyszczeniom zazwyczaj zawierają w swoim składzie wysoce skoncentrowane przeciwutleniacze;
 • Zapobieganie reakcjom utleniania, które prowadzą do wczesnego starzenia się skóry;
 •  Zapobiegają matowieniu skóry pod wpływem zanieczyszczeń.

 

Jak pielęgnować skórę podczas smogu

Stosowanie kosmetyków anty-smogowych nie wystarczy by nasza skóra była w pełni zabezpieczona przed niekorzystnym wpływem zanieczyszczonego powietrza. Niezbędna jest codzienna pielęgnacja rano i wieczorem. Zalecane zabiegi pielęgnacyjne to:

 • Oczyszczanie skóry rano i wieczorem. Lepiej postawić na nieagresywne formuły, które usuwają powierzchowne sebum i zanieczyszczenia, nie niszcząc przy tym biofilmu skóry. Oczyszczanie usuwa brud, zanieczyszczenia i nadmiar sebum, dodatkowo ułatwia pozbycie się martwych komórek, które zatykają pory i mogą przyczynić się do powstawania zaskórniaków i pryszczy;
 • Raz w tygodniu, aby skóra była jasna i czysta, wskazane jest stosowanie peelingów z mikrogranulkami wygładzającymi oraz
 • Raz na jakiś czas stosowanie masek kosmetycznych na twarz;
 • Po oczyszczeniu należy nałożyć dobry krem nawilżający: ten krok jest niezbędny, aby bariera skóry była nienaruszona i funkcjonalna.

 

Działanie kremów i serum wyposażonych w filtry anti-pollution:

 • Działają jak ekran przed zanieczyszczeniami i tworzą film ochronny;
 • Zapewniają ochronę przed niekorzystnym oddziaływaniem środowiska;
 • Redukują negatywne skutki działania wolnych rodników;
 • Utrudniają wnikanie zanieczyszczeń i innych substancji potencjalnie szkodliwych dla skóry.

Jeśli chodzi o nawilżenie, wybór może być różny: od kremów po serum do stosowania samodzielnie lub ze zwykłymi produktami pielęgnacyjnymi.

Preparaty przeznaczone do kuracji na dzień powinny zawierać filtr przeciwsłoneczny. W rzeczywistości szkodliwe skutki zanieczyszczeń są kumulują się z powodowanymi przez promienie ultrafioletowe, zwiększając reakcje utleniania w skórze. Przypominamy, że zjawisko to predysponuje do przedwczesnego starzenia, co objawia się pojawianiem się zmarszczek i plam.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine