Enter your search keyword or phrase and press enter.

23 grudnia, 2021

7 TRIKÓW, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE DOM BĘDZIE WYGLĄDAŁ LUKSUSOWO

7 TRIKÓW, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE DOM BĘDZIE WYGLĄDAŁ LUKSUSOWO

Dla wielu osób mieszkających w apartamentach, posiadanie luksusowego domu pod miastem jest czymś, na co chętnie przeznaczyliby dodatkowe pieniądze. Osoby mieszkające w Warszawie mogą marzyć o luksusowym domu pod Warszawą, w Krakowie o domu u podnóża Tatr, a mieszkańcy zamglonego Londynu chętnie wybraliby się na poszukiwanie domu na południu Francji lub Hiszpanii. Myśląc o zakupie luksusowego domu, starannie dobierz lokalizację, w tej kwestii unikaj kompromisów. Wygląd wybranego domu możesz zmienić na bardziej luksusowy wprowadzając kilka nieskomplikowanych zmian. Poznaj kilka trików, które nadadzą wnętrzom luksusowy wygląd.

 

7 trików, które spowodują, że dom będzie wyglądał luksusowo

 

Usuń nadmiar rzeczy

Najprostszą zmianą do wprowadzenia będzie zapanowanie nad chaosem panującym we wnętrzach. Twój dom będzie o wiele ładniejszy, jeśli wyeliminujesz ilość rzeczy, które się w nim znajdują. Wybierz się na spacer po swoim domu i spróbuj usunąć jak najwięcej. Zauważysz, że krok do sesji w magazynie wnętrzarskim nie jest już taki duży. Znajdź miejsce na każdą rzecz. Zanim zostawisz na widoku jakiś przedmiot, zastanów się czy na pewno powinien się tam właśnie znajdować.

 

Udekoruj ściany sztukaterią

To chyba najłatwiejszy sposób na uczynienie domu bardziej luksusowym. To będzie zmiana od razu widoczna i natychmiast wprowadzająca luksusowy wygląd w pomieszczeniach. Sztukaterie warto uzupełnić ładnymi kinkietami i obrazami. Sztuka nadaje wnętrzom szlachetności, pamiętaj jednak by obrazy były autentyczne, nawet jeśli nie będą to działa Moneta, Klimta czy Muncha. O wpływie dział sztuki na sprzedaż luksusowych nieruchomości pisaliśmy tutaj: wpływ dzieł sztuki na sprzedaż luksusowych nieruchomości. Wykorzystanie wydruków wielkich mistrzów jest absolutnie wykluczone.

 

Zainwestuj w detale i dodatki

Szczegóły robią tak wiele w domu.  Jeśli zaliczasz się do osób, które mogą sobie pozwolić na zakup luksusowych mebli lub antyków, to masz dużo szczęścia. Meble to duży wydatek, zwłaszcza antyki dlatego dobieraj je uważnie. Na co zwracać uwagę kupując antyki pisaliśmy już w naszym magazynie: jak kupować antyki i oceniać ich wartość.  Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na zakup luksusowych mebli, możesz kupić meble tańsze, w zamian za to zainwestuj w droższe detale. Na przykład możesz kupić ładne książki, atrakcyjną rzeźbę, dobrej jakości poduszki i narzuty. Ogromne znaczenie ma oświetlenie, jedna wysokiej jakości lampa może zrobić swoje. Nie omieszkaj zakupić zastawy stołowej z wysokiej półki. Nawet w najbardziej luksusowym wnętrzu czar pryśnie, jeśli przyjmiesz gości serwując dania na kiepskiej zastawie z marketu.

 

Zainwestuj w gustowny dywan

Atrakcyjny dywan może ożywić każde nudne pomieszczenie. Dodatkową korzyścią z posiadania dywanu w pokoju jest nadanie wnętrzu ciepła i przytulności. W sklepach znajdziesz dywany we wzorach pasujących do wnętrz każdej natury. Dywany w tureckim stylu, do wnętrz stylowych, minimalistyczny wzór idealnie nadawać się będzie do bardziej nowoczesnych. Warto pomyśleć o łączeniu stylów, eklektyzm nada pomieszczeniom osobisty charakter. Stosuj ten zabieg jeśli masz już doświadczenie w urządzaniu nieruchomości, w innym razie warto skorzystać z usługi dekoratora wnętrz.

 

Świeże kwiaty

Świeże kwiaty korzystnie wpływają na zmysły. Piękny zapach, kolor i kształt uatrakcyjniają pomieszczenia jak nic innego. Świeże kwiaty nigdy nie wyjdą z mody, ich obecność pokazuje, że właściciel domu stale o niego dba. Same piękne kwiaty, nie zmienią domu w luksusowy, ale odpowiednio dobrane do pozostałych elementów wystroju, bedą jednym z czynników  wpływających na postrzeganie wnętrz jako bardziej zadbanych i luksusowych. Nic nie sprawia, że ​​dom wygląda tak świeżo i harmonijnie jak rośliny i świeże kwiaty. Kup ładny wazon i zawsze trzymaj w nim świeże kwiaty. To zrobi ogromną różnicę.

 

Dopracuj wygląd sypialni

Stworzenie luksusowej sypialni może być trudne. Zainwestuj w parę kompletów pościeli, która wydaje się luksusowa, ale nie koniecznie musi być droga. Pracuj również z warstwami podczas ścielenia łóżka. Narzuty i koce w połączeniu z wieloma dekoracyjnymi poduszkami ułożonymi w kontrolowanym nieładzie wystarczą, by twoja sypialnia robiła wrażenie. Ważne będzie też wykorzystanie przytulnych tkanin do uszycia zasłon. Na podłodze miękki dywan lub wykładzina, a w sąsiadującej łazience pluszowy szlafrok sprawią, że poczujesz się jak prawdziwa gwiazda Hollywood.

 

Dobór kolorystyki

Na koniec jedna z najważniejszych rzeczy, odpowiedni dobór kolorów ścian w pomieszczeniach. Generalna zasada mówi, ze jasne kolory korzystnie wpływają na odbiór wnętrz. Pamiętać jednak należy, że białe ściany w każdym pokoju sprawią, że dom może wydawać się nudny i bez smaku a to przekreśla jego postrzeganie jako luksusowy. Jasne kolory należy połączyć z bardziej odważnymi oraz z odpowiednio dobranymi kolorami dodatków, o których pisaliśmy wyżej. Użycie chromu, odcieni złota i srebra zwłaszcza w dodatkach i elementach oświetlenia i mebli na pewno korzystnie wpłynie na wrażenie luksusowego domu.

 

Nie bój się spełniać swoich marzeń, nawet jeśli wydają się mało realistyczne. Marzenie o domu pod Londynem, Marbellą, Paryżem czy marzenie o luksusowym domu na sprzedaż pod Warszawą, może być trudne do zrealizowania zwyczajnie z powodu niewielkiej dostępności odpowiadających Ci ofert. W takim przypadku z pomocą przyjdzie agencja nieruchomości specjalizująca się w obsłudze segmentu luksusowego. Agencje takie jak na przykład Vilea Property Boutique, zatrudniają doradców znających się na luksusowych nieruchomościach, a w portfolio takiej agencji znajdują się oferty od tych bardziej przystępnych do bardzo drogich dostępnych dla najbardziej zamożnych.

 

Marek Larson, magazyn Luxury Boutique


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine