Enter your search keyword or phrase and press enter.

8 lutego, 2022

DOMOWA SIŁOWNIA MARZEŃ – LUKSUSOWE INSPIRACJE

DOMOWA SIŁOWNIA MARZEŃ – LUKSUSOWE INSPIRACJE

Żyjemy w szybkim tempie, takie mamy czasy. Nasz dzień wypełniają spotkania biznesowe, konferencje, wykłady, ważne projekty – wszystko w biegu, w ciągłym stresie. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej szukamy w ciągu dnia tych pięciu minut dla siebie. Najlepszym rozwiązaniem na rozładowanie napięcia, które przy okazji pomoże poprawić naszą kondycję, jest regularne odwiedzanie siłowni. Co jednak, gdy po raz kolejny zostaniemy zmuszeni do pozostania w domu, albo jeśli nasz tryb pracy nie pozwala na systematyczne uczestnictwo w zajęciach? Najwyższy czas na zaprojektowanie domowej siłowni.

Domowa siłownia w luksusowej odsłonie

Nie wiesz od czego zacząć projekt domowej siłowni? Zdaj się na fachowców, którzy zaprojektują dla Ciebie miejsce idealne do ćwiczeń siłowych, fitnessu czy medytacji połączonej z jogą. Kto powiedział, że strefa rekreacyjna musi być nudna?

Siłownia nie musi być miejscem, które pomijasz podczas oprowadzania gości po swojej nieruchomości. Twoja własna przestrzeń przeznaczona do wysiłku fizycznego może być równie elegancka i estetyczna, i wręcz powinna zachwycać co najmniej tak samo jak pozostała część domu. Należy zadbać nie tylko o sam sprzęt i wyposażenie, ale także odpowiedni projekt wnętrza, który wymaga starannego zaplanowania. Domowa siłownia w luksusowym wydaniu to coś więcej niż tylko urządzenia czy mata do medytacji. Przekraczając próg tego pomieszczenia wkraczasz do innego świata, w którym możesz choć na godzinę zapomnieć o pracy i codziennych troskach. Masz czuć się swobodnie, otaczając się tym co lubisz najbardziej – luksusem na jaki zasługujesz. Każda chwila spędzona w domowej siłowni ma dawać radość, ukojenie nerwom. Stwórz miejsce, z którego nie będziesz chciał wychodzić – z sauną, basenem czy jacuzzi.

Luksusowe wyposażenie domowej siłowni

Luksusowa siłownia wymaga profesjonalnego sprzętu – jak się pocić, to tylko na najlepszych urządzeniach w swojej klasie. Rodzaj urządzeń będzie zależeć od tego, na czym chcesz się skoncentrować podczas treningów – ogólnej kondycji, ćwiczeniach wysiłkowych czy bardziej liczysz na zajęcia medytacyjne, które mają przede wszystkim relaksować umysł, potem ciało.

Gdzie umieścić siłownię? Najlepiej już na etapie projektowania rezydencji wyznaczyć osobne pomieszczenie przeznaczone do treningów. Dość popularnym rozwiązaniem jest lokowanie sprzętów do ćwiczeń w piwnicach i przyziemiach, jeśli cenimy sobie dyskrecję, lub co polecamy, w pomieszczeniu ulokowanym “na powierzchni”, z dużą ilością przeszkleń dla podziwiania górskich/leśnych/nadmorskich widoków.

Co powinno się znaleźć w przydomowej siłowni? Projekt takiego pomieszczenia powinien wydzielać 2 strefy – treningową oraz do regeneracji. Strefy te różnić się mogą nie tylko sprzętem, ale także aranżacją. Na nasz nastrój i determinację do ćwiczeń wpływa także kolor otoczenia. Klasyczne minimalistyczne drewno lub nowoczesne połączenie architektonicznego betonu z drewnem – w takich warunkach szybciej regenerujemy siły po treningu. Stawiać należy na minimalizm: im mniej, tym lepiej. To samo dotyczy sprzętów – szanując przestrzeń, warto decydować się na rozwiązania wielofunkcyjne niż niepotrzebnie zajmujące przestrzeń urządzenia dedykowane jedynie do wybranej czynności.

W strefie treningowej nie może zabraknąć luster, dzięki którym można na bieżąco śledzić swoją pracę i dokonywać korekt postawy czy kroków. Luksusowe sprzęty do siłowni mają nie tylko spełniać swoją funkcję, ale również pięknie i elegancko prezentować się w sali. Wyjątkowo kunsztowne okazują się urządzenia tworzone z połączenia stali oraz drewna z górnej półki typu orzech amerykański. W luksusowej siłowni znajdziesz hantle, na przykład sygnowane znanym brandem… projektantów mody, a także wielofunkcyjną ławeczkę treningową – do podnoszenia ciężarów, wykonywania serii brzuszków itp. Równie popularnym sprzętem jest profesjonalna bieżnia lub ergometr wioślarski w połączeniu z dużym ekranem, który pomoże wczuć się biegaczowi/wioślarzowi w trening wysiłkowy.

Dla wyczynowców, którzy potrzebują większej dawki adrenaliny polecamy umieszczenie ścianki wspinaczkowej lub ringu bokserskiego. Ścianka może zostać rozmieszczona praktycznie w całym pomieszczeniu – na różnych wysokościach i ze zróżnicowanym stopniem zaawansowania. Z kolei ring pozwala na wyzbycie się negatywnych emocji po ciężkim dniu – z trenerem lub workiem treningowym.

Strefa odpoczynku jest miejscem przeznaczonym na wyciszenie i “naładowanie baterii”. Może to być sauna fińska, turecka lub jacuzzi. Świetnym pomysłem będzie też basen, najlepiej wyposażony w bicze wodne oraz przeciwprądy. Basen może być częściowo kryty (np. w piwnicy lub pod zadaszeniem rezydencji) albo wychodzić poza obrys budynku. Basen można ulokować też na wysokim piętrze ze szklanym podłożem i np. salonem pod szklanym dnem basenu. Warto zadbać o odpowiednie wygłuszenie ścian, aby z zewnątrz nic nie rozpraszało podczas odprężającej medytacji. Oczywiście nie powinno zabraknąć szatni oraz prysznica lub wanny.

Ekskluzywne i funkcjonalne domowe siłownie

Powyższe propozycje bez wątpienia spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Najwyższa jakość wykonania, zaawansowane technologie, elegancki wygląd i jednocześnie praktyczność tych sprzętów sprawiają, że już nigdy nie zechcesz wybrać się do tradycyjnej siłowni. Domowa strefa relaksu pozwoli zachować kondycję i da Ci coś, czego nie może zaoferować żadna inna siłownia – ciszę i spokój, w eleganckim otoczeniu i stylu, który kochasz. Możesz ćwiczyć w domowym zaciszu, w każdej dogodnej chwili, bez presji i spojrzeń ciekawskich.

Marek Larson, magazyn Luxury Boutique 

Artykuł ukazał się w pierwszym numerze 2022 r. magazynu Strefa Nieruchomości.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine