Enter your search keyword or phrase and press enter.

7 czerwca, 2022

Czarne szafy do gabinetu: czy warto je wybrać?

Czarne szafy do gabinetu: czy warto je wybrać?

Urządzasz swój gabinet w domu lub w biurze? Przemyślane umeblowanie to kluczowy czynnik, by to miejsce pracy było ergonomiczne i reprezentacyjne. Jeżeli wahasz się, jaki kolor i odcień wybrać, postaw na szlachetną czerń. To piękny kolor, podkreślający powagę pomieszczenia i zdobiący je. Szafy czarnego koloru na pewno sprawdzą się znakomicie. Zobacz!

Czerń, czyli luksus i elegancja

Klasyka – tak jednym słowem można określić czerń. Jest uwielbiana przez projektantów, zarówno w branży modowej, jak i wnętrzarskiej. To zrozumiałe, gdyż ta uniwersalna barwa kojarzy się z wystawnością, ponadczasową estetyką i szykiem. Dlatego też czarne szafy (https://www.komandor.pl/zastosowanie-szaf/czarne-szafy) wciąż zyskują kolejnych zwolenników. Od razu obalmy pewien mit, głoszący, jakoby takie meble przytłaczały pomieszczenie. Otóż wszystko zależy od projektu. Może on przecież zostać wzbogacony w lustra albo w jeszcze inne kolory.

Wzbudzająca zaufanie czerń sprawdzi się jako kolor przewodni w aranżacji wielu przestrzeni biznesowych. Pasuje np. do:

Odpowiednio zaaranżowana czarna szafa świetnie współgra z biurkiem i komfortowym fotelem obrotowym w tym samym kolorze.

Jak zaprojektować meble na miarę potrzeb?

By zakupione umeblowanie najlepiej spełniało swe funkcje, zalecamy wykonanie go na wymiar. Pozwoli to optymalnie zagospodarować wybraną przestrzeń w gabinecie. Dodatkowo wnętrze takiego mebla da się wówczas dostosować do specyfiki swojej pracy. Wtedy wszelkie dokumenty, segregatory, książki biznesowe czy akcesoria biurowe znajdą swoje stałe miejsce. To pomoże też panować nad ładem w gabinecie. A porządek w miejscu pracy, jak wiadomo, sprzyja lepszej koncentracji na realizowanych zadaniach.

Projekt można wykonać własnoręcznie, wykorzystując specjalną aplikację. Komandor (https://www.komandor.pl/) przygotował takie rozwiązanie. Pozwala ono z dowolnego urządzenia wykreować własny mebel. Da się więc samodzielnie wybrać barwy, tworzywa, wymiary i rozplanować konstrukcję wnętrza. Tak uzyskany model można następnie przesłać producentowi do wyceny.

Czarna szafa a styl aranżacji gabinetu

Rozważając zakup tego typu mebli, warto od razu uwzględnić styl, w jakim mają być zaprojektowane. Powinny bowiem wpasowywać się w miejsce pracy. A może nawet będą stanowić bazę aranżacyjną? Szafy czarnego koloru kojarzą się często z nowoczesnym minimalizmem. Wydają się surowe, lecz wcale nie muszą takie być. Modyfikacja frontów oraz przemyślane oświetlenie pozwalają dopasować mebel także do innych nurtów.

Czarna szafa idealnie nada się np. do gabinetu w klimacie industrialnym bądź pracowni w stylu glamour. Również klasyczne, eleganckie aranżacje zostaną wspaniale wzbogacone szafą przesuwną. Producenci takich mebli, działający w branży od 30 lat, z pewnością doradzą optymalne rozwiązania w zakresie tworzyw i konstrukcji.

Gabinet to nie tylko miejsce, w którym codziennie spędza się po kilka godzin. To często też swoista wizytówka: przestrzeń, odwiedzana przez klientów i partnerów biznesowych. Warto więc zadbać o jej staranne urządzenie. Praktycznym elementem wyposażenia staną się czarne szafy. Skomponowane z fotelem, biurkiem i dodatkami, wykreują gustowną i funkcjonalną przestrzeń pracy.

Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć o czarnych szafach: https://www.vitalogy.pl/czarne-szafy-co-trzeba-o-nich-wiedziec/


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine