Enter your search keyword or phrase and press enter.

6 września, 2022

Wynajem powierzchni magazynowych – czy to dobra inwestycja?

Wynajem powierzchni magazynowych – czy to dobra inwestycja?

Inwestycja w powierzchnie magazynowe – inwestycja niskiego ryzyka

Założenie firmy związane jest z koniecznością poniesienia wielu różnych kosztów. Zatrudnia się zespół, nabywa maszyny, niezbędny jest zakup materiałów, towarów. Przede wszystkim potrzebny jest lokal – w zależności od prowadzonej działalności potrzebne mogą być biura czy na przykład magazyny wielkopowierzchniowe. Kupno nieruchomości to dla początkujących firm, które nie mają pewności jak potoczy się ich przyszłość, gigantyczne przedsięwzięcie związanie z koniecznością zainwestowania pokaźnego kapitału. Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest wynajem powierzchni magazynowej. Dzięki temu, w miarę rozrastania się firmy, zespołu, będzie można dynamicznie reagować na zmiany – na przykład wynająć dodatkową lub inną, większą powierzchnię.

Dla najemcy, takie rozwiązanie jest opłacalne. Co jednak zrobić, aby było też intratną inwestycją dla wynajmującego? Przede wszystkim, sporo uwagi należy poświęcić analizie czynników rynkowych. Co prawda, tego typu inwestycja obarczona jest niewielkim ryzykiem, ponieważ najprawdopodobniej bez problemu znajdziemy najemcę, jednakże żeby tak się stało warto dopasować zarówno cennik jak i samo wyposażenie oferowanego lokalu do rzeczywistych potrzeb i możliwości branży będącej naszą grupą docelową. Dobrą praktyką jest takie przygotowanie powierzchni magazynowej, aby ofertą zainteresować się mogły firmy reprezentujące więcej niż jedną branżę. Dzięki temu zwiększymy szanse na to, że nasz lokal szybko zostanie wynajęty.

Inwestycja w powierzchnie magazynowe – jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Jeśli chcemy zainwestować w wynajem powierzchni magazynowych, powinniśmy pod uwagę wziąć kilka kwestii. Przed kupnem wybranego lokalu należy dokonać dokładnej analizy jego stanu technicznego. Instalacje powinny działać bez problemu, ważne jest podłączenie do mediów. Niezwykle istotne jest, aby konstrukcja magazynu zgodna była z wszelkimi normami bezpieczeństwa. Elementem analizy powinno być także rozważenie tego, dla jakiej branży planujemy wynajem i pod tym kątem odpowiednie wyposażenie powierzchni magazynowej. Niezależnie od tego jakiego rodzaju firma wynajmie nasz magazyn, dla najemcy jednym z najważniejszych czynników będzie samo położenie magazynu. Dobra lokalizacja jest istotna z punktu widzenia transportu – lokal powinien znajdować się blisko dróg i mieć taki dojazd, aby bez problemu mogły do niego dojechać duże samochody transportowe. Kolejną ważna kwestią jest metraż nieruchomości. Zanim zainwestujemy w powierzchnie magazynowe pod wynajem, rozważmy jakiej wielkości lokale są chętnie wynajmowane. Dla wielu firm najbardziej pożądana nie będzie wcale jak największa nieruchomość, ale wystarczająca, której koszty eksploatacji nie przekroczą ustalonego budżetu.

Wynajem powierzchni magazynowych – łatwy zysk?

Wynajem powierzchni magazynowych może być inwestycją, która w łatwy sposób pozwoli zarobić. Przede wszystkim, taka działalność nie wymaga dużych nakładów pracy, zatrudniania do obsługi dodatkowych osób. Warto jednak być dobrze zorientowanym w sytuacji rynkowej, tak aby zaproponować najemcom odpowiednią cenę. Zbyt wysokie koszty wynajmu mogą odstraszyć potencjalnych najemców. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo inwestycyjne, warto zadbać o podpisanie umowy na co najmniej kilka lat. Nie zapominajmy też o tym, że aby zarobić, powinniśmy powierzchnię magazynową wyposażyć stosowanie do potrzeb branży, ale w taki sposób, żeby wkład własny nie był większy niż spodziewany zysk.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine