Enter your search keyword or phrase and press enter.

26 kwietnia, 2023

Nowe GranTurismo Maserati na Rolex Monte-Carlo Masters

Nowe GranTurismo Maserati na Rolex Monte-Carlo Masters

Maserati połączyło siły z gwiazdami międzynarodowego tenisa podczas Rolex Monte-Carlo Masters 2023, który odbył się w Księstwie Monako. Na to długo oczekiwane wydarzenie, które co roku przyciąga na skąpane w słońcu trybuny Monako rzesze fanów i miłośników przepychu, House of the Trident postanowił zaprezentować swoje najnowsze dzieło.

Nowe GranTurismo idealnie odzwierciedla włoski luksus i osiągi, które zawsze wyróżniały samochody marki z Modeny. Gwiazdę pokazu spoza kortu będzie można zobaczyć w wersji Trofeo z silnikiem spalinowym oraz w innowacyjnej wersji w pełni elektrycznej – GranTurismo Folgore.

Jako główny sponsor Rolex Monte-Carlo Masters, Maserati zaprezentował nowe GranTurismo Trofeo w kolorze Blu Emozione w strefie handlowej imprezy, podczas gdy GranTurismo Folgore w charakterystycznym kolorze Rame Folgore było ozdobą strefy VIP.

Styl, pasja, osiągi i ten charakterystyczny, niepowtarzalny rys, który sprawia, że jest to włoski luksusowy samochód sportowy par excellence, Maserati jest idealną syntezą wszystkiego, co sportowe i jednocześnie ekskluzywne. To samo dotyczy meczów na kortach Księstwa, które co roku przyciągają uwagę świata sportu ze względu na plejadę najbardziej lubianych i najbardziej pożądanych gwiazd tenisa.

Turniej o jeden z najbardziej prestiżowych tytułów w sezonie tenisowym był rozgrywany z całą gamą Maserati w tle: Levante, Ghibli, Quattroporte, Grecale, GranTurismo i MC20. W wersjach z silnikiem spalinowym lub hybrydowym, samochody Trident służyły jako idealni towarzysze podróży dla zawodników i gości, zarówno podczas walki na korcie, jak i podczas oglądania wyczynów gwiazd.

Maserati produkuje kompletną gamę wyjątkowych samochodów, natychmiast rozpoznawalnych ze względu na swoją niezwykłą osobowość. Dzięki swojemu stylowi, technologii i wrodzonemu ekskluzywnemu charakterowi, zachwycają najbardziej wybredne, wymagające gusta i zawsze były punktem odniesienia dla światowego przemysłu motoryzacyjnego. Tradycja udanych samochodów, z których każdy na nowo definiuje to, co czym jest włoski samochód sportowy pod względem designu, osiągów, komfortu, elegancji i bezpieczeństwa, jest obecna na ponad siedemdziesięciu rynkach międzynarodowych.

Ambasadorami tego dziedzictwa są flagowy Quattroporte, sportowy sedan Ghibli oraz Levante – pierwszy SUV stworzony przez Maserati. Wszystkie modele charakteryzują się zastosowaniem najwyższej jakości materiałów i doskonałych rozwiązań technicznych. Ghibli i Levante są teraz dostępne również w wersjach hybrydowych i są pierwszymi zelektryfikowanymi samochodami marki Trident. Kompletna gama, wyposażona w 4-cylindrowe hybrydowe silniki benzynowe V6 i V8, z napędem na tylne i cztery koła.

Kolekcja Trofeo, obejmująca Ghibli, Quattroporte i Levante, wyposażona w potężny silnik V8 o mocy 580 KM, uosabia wyczynowe DNA marki Trident. Na szczycie gamy znajduje się supersportowy samochód MC20, napędzany przełomowym silnikiem Nettuno V6, w którym po raz pierwszy zastosowano technologie rodem z F1 dostępne w jednostce napędowej standardowego samochodu produkcyjnego. Sportowe modele New GranTurismo – dostępne zarówno z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi, jak i w 100% elektrycznym układem napędowym z akumulatorem – przenoszą Dom Trójzębu w przyszłość: pierwszy samochód w gamie elektrycznej, Maserati Folgore.

Do 2025 roku wszystkie modele Maserati będą dostępne w wersji w pełni elektrycznej, a do 2030 roku cała gama Maserati będzie napędzana wyłącznie energią elektryczną.

Więcej informacji:
MASERATI
Maria Conti – Chief Communication Officer, Maserati – maria.conti@maserati.com
Davide Kluzer – Product Communication Responsible – davide.kluzer@maserati.com

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine