Enter your search keyword or phrase and press enter.

8 października, 2023

MODNE PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE 2023 I 2024

MODNE PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE 2023 I 2024

Wybór idealnego luksusowego pierścionka zaręczynowego to podróż pełna dylematów. Niezależnie od tego, czy robisz wspólne zakupy, czy powierzasz to ważne zadanie swojej drugiej połówce, niezliczone możliwości wyboru i style mogą sprawić, że proces ten będzie w równym stopniu przyjemny, co wymagający! W końcu pierścionek zaręczynowy to nie byle jaka biżuteria; to symbol waszej wyjątkowej historii miłosnej.

Zanim zaczniesz przeglądać katalogi i czytać o zasadzie 4C, poświęć chwilę, aby usiąść i odkryć najnowsze trendy i style, które będą dominować w nadchodzącym roku. Od niestandardowych kreacji, które opowiadają Twoją historię miłosną, po świadome ekologicznie wybory, które są zgodne z przyświecającymi nam obecnie wartościami, trendy te na nowo zdefiniują wybór pierścionków zaręczynowych.

Odwaga i przygoda

Podczas gdy tradycyjne pierścionki nadal mają swój urok, odważniejsze i bardziej oryginalne style stają się zauważalne w tym roku i trend ten będzie kontynuowany w 2024 roku. Niezależnie od tego, czy chodzi o charakterystyczną oprawę, czy nietradycyjny wybór kamienia szlachetnego, wybór ten odzwierciedla osobowość i indywidualność.

Geometryczne wzory i asymetryczne układy zajmują centralne miejsce w świecie celebrytów, czego przykładem jest wyrazisty pierścionek zaręczynowy Rooney Mara (partnerki Joaquina Phoenixa). Odrywając się od tradycyjnych okrągłych lub poduszkowych cięć, pierścionek Mara ma uderzający sześciokątny kształt, który przyciąga uwagę i symbolizuje odejście od schematów.

Podobnie, pierścionek zaręczynowy Ariany Grande wykonany według hipnotyzującego projektu. Jej diament o owalnym szlifie nie jest konwencjonalnie osadzony, ale odważnie ustawiony pod kątem po prawej stronie ringu. Błyszcząca perła zdobi to wyjątkowe arcydzieło, dodając dodatkowego wyrafinowania i tworząc pierścionek, który uosabia zarówno przygodę, jak i ponadczasową elegancję.

Emocjonalny kolor

Kolejną celebracją indywidualności i żywym wyrazem różnorodnych emocji i uczuć, zwłaszcza miłości, są kolorowe pierścionki zaręczynowe.

Trend ten ma swoje korzenie w erze pandemii, kiedy biżuteria z elementami poprawiającymi nastrój stawała się coraz bardziej popularna. W 2023 roku wydaje się, że wpływ ten wplótł się w świat luksusowych pierścionków zaręczynowych, a kolorowe klejnoty są bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek wcześniej.

Niezależnie od tego, czy chodzi o subtelne odcienie zielonych szafirów, tajemniczy urok szarych diamentów, czy też uspokajający efekt akwamarynu, większe znaczenie niż tradycyjne cięcia, uzyskał wybór kolorów i różnych dostępnych kamieni szlachetnych.

Pierścionki zaręczynowe na zamówienie

W 2023 roku i w przyszłym roku wyraźnie widać, że pary odchodzą od masowo tworzonych projektów i korzystają z możliwości stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego. Niestandardowe elementy oferują niepowtarzalny wyraz miłości, który wykracza poza zwyczajność i odzwierciedla indywidualne gusta użytkownika.

Dla tych, którzy rozważają niestandardowy pierścionek, luksusowi producenci Meaden Master Jewellers sugerują, że kluczem jest znalezienie wysoko wykwalifikowanego specjalisty, który może tchnąć życie w twoją wizję. „Pierścionki zaręczynowe to nie tylko produkty; to dzieła sztuki i powinny być starannie wykonane ręcznie z połączeniem pasji i umiejętności”.

„Dzięki pierścionkom zaręczynowym od Meaden Master Jewellers stworzymy coś, co idealnie pasuje do Twojej osobistej estetyki i historii, którą chcesz opowiedzieć”.

Podobnie jubiler Thelma West zgadza się i sugeruje, że nie chodzi o jeden konkretny metal lub kamień szlachetny, ale bardziej o „styl i charakter użytkownika”.

Etyczna elegancja: Ekologiczne pierścionki zaręczynowe

W świecie coraz bardziej zwracającym uwagę na kwestie środowiskowe, nastąpiła również zauważalna zmiana w trendach dotyczących pierścionków zaręczynowych w kierunku etycznej elegancji. Świadomi konsumenci nie szukają jedynie pięknej biżuterii; poszukują pierścionka, który odzwierciedla zrównoważony rozwój i etyczne sposób pozyskiwania surowca.

Jak trafnie ujęła to założycielka firmy jubilerskiej Kinraden, Sarah Müllertz, zrównoważone i przyjazne dla środowiska pierścionki zaręczynowe „nie są już nowością, ale czymś o wysokiej wartości i znaczeniu dla naszych klientów, co będzie kontynuowane w nadchodzących latach”.

W szczególności diamenty hodowane laboratoryjnie stały się popularnym wyborem, oferując zrównoważoną alternatywę dla tradycyjnie wydobywanych kamieni. Świadomy ekologicznie sposób myślenia wykracza poza wybór kamieni i obejmuje cały proces produkcyjny, zapewniając, że każdy pierścionek pozostawia minimalny ślad ekologiczny.

Pierścionki zaręczynowe neutralne płciowo

Odrywając się od tradycyjnych norm, neutralne płciowo pierścionki zaręczynowe robią furorę w świecie luksusowych pierścionków zaręczynowych. Gwiazdy takie jak Bella Hadid, Dua Lipa i Kylie Jenner były na czele tego trendu, prezentując bardziej masywne ringi, tradycyjnie kojarzone z męskimi pierścionkami zaręczynowymi. Zmiana ta stanowi krok w kierunku inkluzywności i celebracji różnorodnych form wyrażania miłości.

Platyna: Olśniewający wybór

Platyna, ze swoim ponadczasowym połyskiem, staje się preferowanym metalem na pierścionki zaręczynowe. Szczególnie atrakcyjna dla tych, którzy historycznie preferują srebrną biżuterię, platyna wzmacnia blask cennych kamieni szlachetnych. Jej trwałość i niskie wymagania konserwacyjne sprawiają, że jest to praktyczny, a jednocześnie luksusowy wybór dla osób poszukujących trwałej elegancji w swoich pierścionkach zaręczynowych.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine