Enter your search keyword or phrase and press enter.

16 listopada, 2023

Muzykoterapia w hotelu Manor House SPA – Oaza Harmonii i Relaksu

Muzykoterapia w hotelu Manor House SPA – Oaza Harmonii i Relaksu

W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia jest nieustannie przytłaczające, a codzienne obowiązki wydają się nie mieć końca, stres staje się naszym stałym towarzyszem. Presja wynikająca z wysokich wymagań zawodowych i życiowych może negatywnie wpływać na naszą jakość życia oraz relacje z rodziną, przyjaciółmi i w pracy. Stres jest często określany jako „cichy zabójca,” ponieważ może prowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego warto zastanowić się nad sposobami jego redukcji i odprężenia.

Jednym z takich sposobów jest muzykoterapia, która wykorzystuje dźwięki do złagodzenia napięć, relaksacji ciała oraz usuwania skutków przewlekłego stresu. Muzyka solfeżowa, dźwięk kamertonów, dzwonków i gongów tybetańskich to nie tylko przyjemne doznania dźwiękowe, ale także wibracje, które oddziałują na nasze ciało na wielu poziomach – fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

Terapia dźwiękiem ma zdolność masażu każdej komórki naszego organizmu, wprowadzając ją w stan energetycznej równowagi. Dźwięki docierają do receptorów znajdujących się w stopach, dłoniach, na twarzy i głowie, które odpowiadają za pracę organów wewnętrznych, regulując ich funkcje. Drgania rezonujących instrumentów odblokowują kanały energetyczne (meridiany), przyspieszają regenerację tkanek, poprawiają krążenie krwi i płynów ustrojowych oraz łagodzą różnego rodzaju bóle.

Muzykoterapia przyczynia się do wyciszenia organizmu, spowolnienia częstotliwości pracy mózgu i wywołuje stan głębokiego relaksu. Ponadto może pomóc w poprawie jakości snu oraz wspierać leczenie depresji i rehabilitację.

Muzykoterapia jest szczególnie cenną praktyką, ponieważ działa na wielu płaszczyznach naszego bytu. Ciało dorosłego człowieka składa się w około 65% z wody, co sprawia, że fale dźwiękowe mogą swobodnie przepływać przez nasze ciało, wpływając na nasze komórki na poziomie komórkowym. Podczas indywidualnej terapii, tzw. „masażu dźwiękiem,” poszczególne misy są układane na ciele w określonych miejscach, co pozwala na oddziaływanie fal dźwiękowych i wibracji na ciało i umysł. To pomaga w redukcji stresu, osiągnięciu maksymalnego odprężenia, harmonizacji oraz przepływie witalnej energii przez meridiany.

Podczas koncertów na gongi tybetańskie, śpiewające misy, dzwonki shanti i tingsha, doświadcza się efektu otoczenia uczestników dźwiękami, tworząc prawdziwą „kąpiel w dźwiękach.” Terapia dźwiękiem wykorzystuje także kamertony, które wzmacniają działanie innych terapii. Kąpiel w dźwiękach kamertonów odpręża ciało i przygotowuje je do dalszych zabiegów, a po masażu utrwala jego działanie.

Warto także zaznaczyć, że dźwięki mają związek z żywiołami – wodą, ziemią, powietrzem i ogniem. Dzwonki Koshi, używane podczas koncertów, oddziałują na te żywioły, wzmacniając pozytywną energię, umysł oraz rozwijając komunikację z samym sobą i innymi ludźmi. Każdy dzwonek Koshi ma swoje przeznaczenie i wprowadza odpowiednie wibracje na poziomie podświadomości.

Słuchanie muzyki solfeżowej również ma korzystny wpływ na organizm, wyciszając go, regenerując siły, poprawiając zdrowie, pamięć i koncentrację, a także podnosząc kreatywność, skuteczność pracy, samoocenę i pewność siebie. Muzyka solfeżowa, o różnych częstotliwościach harmonizujących czakry, pozwala na wewnętrzne uspokojenie i odprężenie.

Warto zaznaczyć, że Hotel Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów***** oferuje szeroki zakres terapii dźwiękiem, w tym kąpiele w dźwiękach kamertonów, koncerty na gongi i misy tybetańskie, a także relaks w Strefie Harmonizacji Czakr z muzyką solfeżową. Terapia dźwiękiem to nie tylko przyjemność dla zmysłów, ale także droga do wewnętrznego spokoju i harmonii. Dlatego warto dać się ponieść falom dźwiękowym i doświadczyć dobroczynnych efektów muzykoterapii.

Więcej informacji na stronie www.manorhouse.pl

 

Mazowiecki kompleks hotelowy Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów***** w 2023 roku został wybrany Najlepszym Hotelem SPA w Polsce. Posiadłość pałacowo-parkowa w Chlewiskach to jedna najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Św. Jacek Odrowąż, właściciel Chlewisk w XII w., jako jedyny Polak został wyróżniony posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. Manor House SPA to także pierwszy w kraju i obecnie Najlepszy hotel dla dorosłych, wielokrotnie nagradzany również tytułem Najlepszego Holistycznego SPA. To prawdziwa enklawa spokoju i dobrej energii, przyjazna weganom i alergikom, słynąca z Biowitalnego SPA, autorskiego programu odmładzającego Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia®, energetycznych terapii w Gabinetach Bioodnowy, seansów w Łaźniach Rzymskich, bezchlorowego basenu z wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego, prozdrowotnych kąpieli ofuro, w tym romantycznych dla dwojga w wannach Duo Ofuro by Manor House oraz koncertów na misy i gongi tybetańskie. Dopełnieniem luksusowego wypoczynku są wyśmienite dania tradycyjnej kuchni polskiej, wegańskiej i wg zdrowej „Diety Życia”. Urokliwie położony kompleks wyróżnia naturalne środowisko wolne od smogu, położenie w centralnej Polsce z dogodnym dojazdem, własne lądowisko dla śmigłowców, ośrodek jeździecki z hotelem i SPA dla koni oraz 10-hektarowy, zabytkowy park z pomnikami przyrody, przypałacowymi stawami, energetycznym Ogrodem Medytacji i Witalną Wioską SPA. To Polskie Centrum Biowitalności o potwierdzonym oddziaływaniu energetycznym do 30.000 jednostek w skali Bovisa.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine